Окно-Grad: пластиковые окна, окна ПВХ, алюминиевые, двери межкомнатные Окна Прок
На главную | | | | | | | | | | | | | | Письмо
  Статьи: Оконная и дверная фурнитура     

Характеристики дверних та віконних петель за системою CE 

Характеристики дверних та віконних петель за системою CE

25-08-2010

 
Просмотров: 2870

Що має знати виробник дверей

Починаючи з січня 2004 p., маркування одновісних дверних та віконних петель за системою СЕ є обов'язковою нормою. Однак виробники дверей часто непевні щодо того, в яких випадках маркування за системою СЕ використовується, а в яких взагалі не дозволяється. Пан Юрген Бьогель-Пьоттер (Jurgen Bogel-Potter), керівник відділу прикладних технологій фірми Dr. Hahn, що спеціалізується на виробництві дверних петель, роз'яснює, на що саме виробникам дверей потрібно звертати увагу.

Характеристики дверних та віконних петель за системою CE 1


Мандат

Комісія ЄС надала Європейському комітету з питань стандартизації (CEN) мандат № 101 „Двері, вікна, замки, ворота та фурнітура", в контексті якого і був розроблений європейський норматив EN 1935: Одновісні дверні та віконні петлі - вимоги та тестування. Відповідність положенням цього мандату означає, що петлі, про які йдеться в цьому документі, придатні для використання на дверях у місцях, визначених цим мандатом (мандатовані місця). Такими місцями є димо- та вогнестійкі двері, а також евакуаційні проходи.

Придатність петель для використання на димо- та вогнестійких дверях визначається згідно зі статтями 1634-1 та 1634-3, які додатково застосовуються до положень щодо тестування на придатність до використання, згідно з Європейським нормативом EN 1935.

Призначення дверей вирішує все

Як і дотепер, виробник дверей мусить, перш за все, мати уяву про функцію дверей, на які встановлюватимуться петлі. Вимоги щодо вогне- та димостійких дверей визначені регламентом (EN 1634-1; EN 1634-3). Стосовно дверей в евакуаційних проходах регламенту поки що не існує. Проте всі петлі, що застосовуватимуться на вищезазначених дверях, мають пройти тестування і сертифікацію, згідно з положеннями DIN EN 1935. Європейський сертифікат відповідності надає виробникові право маркувати товар знаком СЕ.

Для кожної ситуації - відповідне рішення

Майже всі петлі від Hahn пройшли тестування, згідно з EN 1935, і отримали маркування у вигляді знаку СЕ.

Усі петлі класифіковані за системою, яка складається з восьмизначного блоку цифр - коду (див. табл.). Цей код дозволяє одразу дізнатися не лише про місце призначення петель, а й про їх характеристики та навантаження.

Приклад зображення характеристик петлі

Характеристики дверних та віконних петель за системою CE 2


Даний приклад у розшифровці: (дверна) петля передбачена для середнього навантаження (2), перевірена на функціональність протягом 200 000 циклів (7), пройшла тестування на придатність для дверей вагою до 60 кг (3), непридатна для вогне-/димостійких дверей (0), відповідає основним положенням щодо безпеки експлуатації (1), має середній рівень стійкості до корозії (1), може застосовуватись на протизламних дверях (1) і має клас петлі (10).

Супроводжувальна інформація на товар

Далі європейська норма EN 1935 визначає, що інформація про маркування товару знаком СЕ має вказуватись у супроводжувальній документації на товар. Нанесення знаку СЕ на товар необов'язкове. Для упаковки передбачається етикетка, яка поряд зі знаком СЕ має містити наступні дані: ідентифікаційний номер сертифікаційної установи; назву або логотип виробника;

адресу реєстрації виробника, останні дві цифри року нанесення маркування, номер сертифікату відповідності ЄС; посилання на відповідний норматив ЄС щодо виробництва товару; дані про характеристики петлі (код класифікатора).

Без наявності сертифікату відповідності та заяви про відповідність, які видані ЄС, знак СЕ ставити не можна Ці основні документи щодо продукції Dr. Hahn можна завантажити, завітавши на сайт компанії. Крім того, на сайті розміщено переклад на мови тих країн, куди постачається товар.

Перспективне інвестування

Кошти, що витрачаються на проведення початкового тестування та забезпечення відповідного знаку СЕ, щорічно складають п'ятизначну суму в євро. Сюди ж неодмінно додаються подальші витрати на проведення внутрішніх повторних випробувань, розробку друкованих видань, послуги перекладачів, програмувння. Однак керівництво Dr. Hahn переконане у необхідності такого інвестування. Принаймні, експерти з виробництва дверних петель, таким чином, мають у своєму розпорядженні відповідні сертифікати, визнані в усій Європі, які дозволяють виробникові з першого погляду відрізняти сертифіковану продукцію від несертифікованої.

Наявність знаку СЕ вказуватиме виробникові дверей на те, що товар має відмінну якість.

Класифікація: Петлі поділяються згідно з восьмизначною класифікаційною системою:

1 місце. Клас навантаження. Тут визначені чотири класи навантажень:

Клас 1: Легке навантаження
Клас 2: Середнє навантаження
Клас 3: Сильне навантаження
Клас 4: Дуже сильне навантаження (петлі класів 12, 13 і 14)

2 місце, Тривалість функціональності. Тут визначені три класи:

Клас 3: 10 000 циклів (лише віконні петлі)
Клас 4: 25 000 циклів (петлі для вікон і дверей)
Клас 7: 200 000 циклів (лише дверні петлі)

3 місце. Маса тестованої створки. Тут визначені вісім класів (від 0 до 7)

4 місце. Придатність до використання на вогне-/димостійких дверях. Тут є два класи:

Клас 0: непридатність для застосування на вогне-/димостійких дверях.
Клас 1: принципова придатність для застосування на вогне-/димостійких дверях, які, як суцільний елемент (двері + петлі), пройшли перевірку щодо внеску петель у вогнестійкість протипожежних дверей із задовільним результатом.

Проведення даної оцінки виходить за межі сфери застосування цього нормативу ЄС (EN 1935).

5 місце. Безпека експлуатації. Тут визначений лише один клас (1), бо обов’язковою умовою експлуатації для всіх петель є вівдповідність основним умовам щодо безпеки експлуатації.

6 місце. Стійкість до корозії. Тут передбачені п’ять класів (згідно з нормою EN 1670).

Клас 0: Відсутність визначення стійкості до корозії
Клас 1: Слабка стійкість до корозії
Клас 2: Середня стійкість до корозії
Клас 3: Висока стійкість до корозії
Клас 4: Дуже висока стійкість до корозії
Примітка: в нормативі EN 1670 вимоги до класів петель наведені в залежності від виду антикорозійного покриття їх поверхні.

7 місце. Захист від злому. Тут визначені два класи:

Клас 0: Непридатність для застосування на дверях з підвищеними протизламними якостями.
Клас 1: Принципова придатність для застосування на елементі (двері + петлі) з підвищеними протизламними якостями, залежно від результатів оцінки вкладу петель у підвищення протизламності відповідних дверей з підвищеними якостями щодо зламу. Проведення такої оцінки виходить за межі сфери застосування цього нормативу ЄС (EN 1935).

8 місце Клас петлі. Тут визначені 14 класів петель.

Юрген Бъогель-Пьоттер,
керівник відділу прикладних технологій
компанії Dr. Hahn

Для довідок
Dr. Hahn GmbH & Co. KG
Олександр Руденко
E-Mail: alexander.rudenko@dr-hahn.de
Інтернет: www.dr-hahn.de
Моб. тел. +38 050 757 63 06

 
Автор: Журнал СКВО №18 2010

Страница компании в каталоге: СКВО, Журнал

Отправить ссылку


Оконная и дверная фурнитура >>>
 
 
Окна, двери, фасады


  Поиск по каталогу  
 

Фурнитура AKPEN


  Авторизация  
 

Металлопластиковые окна, пластиковые окна ПВХ Copyright © 2007-2019. All rights reserved to OknoGrad.com.ua Межкомнатные двери
   
Рейтинг@Mail.ru   
www.OknoGrad.com.ua - оконный каталог: окна металлопластиковые (ПВХ), алюминиевые, деревянные; двери, фасады, жалюзи, роллеты.

Характеристики дверних та віконних петель за системою CE.При использовании информации, ссылка (для интернет публикаций – гипперссылка) на www.OknoGrad.com.ua обязательна!
Администраторы не несут ответственность за содержание информации, которую размещают пользователи ресурса.
Copyright © 2007 OknoGrad.com.ua

Обмен ссылками

Обратная связь